Porozmawiajmy o Twoim sklepie internetowym. Dowiedz się więcej

Menu

Sklep WooCommerce dla galerii sztuki

Kategoria Sklepy online

Data realizacji Grudzień 2023

Klient Gauger Gallery

Sklep woocommerce dla galerii sztuki

Opis i cel projektu – sklep WooCommerce dla galerii sztuki

Gauger Gallery to galeria sztuki, która w swojej ofercie posiada oryginalne dzieła polskich oraz zagranicznych artystów. Celem projektu było stworzenie minimalistycznej witryny e-commerce, która pozwoli na wygodne przeglądanie prac oraz bezpieczne dokonywanie zakupów. Poza sklepem internetowym stworzonym przy wykorzystaniu wtyczki WooCommerce strona posiada zakładkę z artystami, z którymi galeria pozostaje w bliskiej współpracy oraz których prace wystawia na sprzedaż. Dodatkowa zakładka została poświęcona informacjom dotyczących organizowanym odbywających się tam wystaw.

Technologie

  • CMS WordPress
  • WooCommerce
  • Advanced Custom Fields PRO
  • FiboSearch – AJAX Search for WooCommerce
  • Rank Math SEO
  • WP Rocket

Zakres zadań

  • stworzenie sklepu internetowego z wykorzystaniem wtyczki WooCommerce
  • stworzenie dodatkowych zakładek poświęconych artystom przy wykorzystaniu technologii Custom Post Type
  • optymalizacja prędkości wczytywania sklepu

Sklep internetowy WooCommerce dla galerii sztuki


Sklep internetowy WooCommerce dla galerii sztuki powinien być dostosowany do specyficznych potrzeb i oczekiwań tego rodzaju działalności.

Ważnym aspektem jest tutaj elegancki i estetyczny design. Sklep internetowy dla galerii sztuki powinien prezentować się estetycznie i profesjonalnie. Wybór odpowiedniego motywu graficznego jest kluczowy, aby odzwierciedlić charakter galerii i jej sztukę. W przypadku tego projektu stworzono minimalistyczny szablon w stonowanych kolorach oraz zastosowano proste czcionki; wszystko po to, aby klienci mogli skupić się przede wszystkim na prezentowanych dziełach.

Sklep online dla galerii sztuki Gauger Gallery zawiera dokładny i szczegółowy katalog dostępnych dzieł, z informacjami o każdym z nich, takimi jak tytuł, autor, opis, rozmiar, technika wykonania oraz jego cena. Na stronie każdego produktu dodano również dodatkowe informacje dotyczące certyfikatu autentyczności oraz sposobu dostawy.

Sklep internetowy dla galerii sztuki musi zadbać o wysokiej jakości zdjęcia oferowanych prac. Są one niezbędne, aby potencjalni klienci mogli dokładnie przyjrzeć się dziełom i ocenić ich estetykę. Fotografie produktów w sklepie Gauger Gallery wykadrowane zostały w taki sam sposób, są utrzymane w podobnej estetyce i jak najwierniej odzwierciedlają kolory. Zagwarantowano również możliwość ich powiększania przy zachowaniu intensywnej ostrości, co pozwala na dostrzeżenie nawet teksturę dzieła.

Kolejnym istotnym elementem przy tworzeniu sklepu online z dziełami sztuki była organizacja prac w kategorie oraz przyporządkowanie ich do artysty. Pozwala to na bezproblemową nawigację po sklepie klientom, którzy mogą być zainteresowani konkretnymi artystami, rodzajami lub tematami sztuki. Ponadto w sklepie znajdują się dodatkowe informacje o artystach i ich biografie, co może być atrakcyjne dla klientów, którzy chcą poznać twórców dzieł.

Chcesz stworzyć sklep internetowy oparty o WooCommerce? Skontaktuj się z nami!

Portfolio

Zobacz nasze ostatnie projekty

Zobacz wszystkie projekty

Szybki kontakt

Już nie możemy się doczekać, żeby rozpocząć z Tobą wspólny projekt.