fbpx

Porozmawiajmy o Twoim sklepie internetowym. Dowiedz się więcej

Menu

🚀 Przyspieszanie strony internetowej

Optymalizacja czasu ładowania strony www

Dlaczego optymalizacja prędkości strony internetowej jest ważna?

Zastanawiasz się, czy optymalizacja prędkości wordpressowej strony internetowej jest ważna? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Nasza usługa przyspieszania strony internetowej pozwala na zwiększenie szybkości Twojej witryny, jej użyteczności i widoczności w wynikach wyszukiwania. Szybsze ładowanie strony to lepsze doświadczenie dla użytkownika, a to przyciąga więcej odwiedzających i zwiększa szansę na konwersję. Z kolei wyższa dostrzegalność w wyszukiwarkach zwiększa częstotliwość organicznego ruchu i poprawia pozycję Twojej marki w Internecie.

Sprawdź wynik swojej strony internetowej 

Wypełnij poniższy formularz

Przyspieszanie strony internetowej i sklepu online

Kompleksowo optymalizujemy strony internetowe zarówno te małe, jak i te duże. Przez nasze klawiatury przeszło już wiele stron www i sklepów online zbudowanych na gotowym szablonie, ale także dedykowanych z przedziwnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Nie da się ukryć, że chociaż jedna strona z drugą ma wspólne elementy, to bez wątpienia każda jest w pewien sposób wyjątkowa. Zrobimy wszystko, żeby korzystanie z Twojej strony było w 100% satysfakcjonujące dla Ciebie i dla Twoich klientów.

Przyspieszanie WordPressowych witryn to nasz chleb powszedni. Mamy doświadczenie w optymalizowaniu stron opartych właśnie o CMS WordPress, ale nie stronimy także od innych rozwiązań. Page Buildery takie jak Elementor, WP Bakery, Divi, Gutenberg, Oxygen są nam dobrze znane. Potrzebujesz pomocy z optymalizacją prędkości strony internetowej? Zgłoś się do nas!

Jakie zagrożenia niesie za sobą wolna strona internetowa?

Według najnowszych statystyk 47% użytkowników Internetu spodziewa się, że strona będzie ładować się poniżej 2 sekund. Co się dzieje, jeśli przekraczamy znacząco ten czas? Aż 80% użytkowników, którzy kiedykolwiek spotkali się z wolno działającą stroną internetową, nigdy więcej na nią nie wraca. To z kolei bezpośrednio prowadzi do mniejszego zaangażowania potencjalnych klientów i braku konwersji.

Czynniki te mogą ostatecznie doprowadzić do niższej sprzedażypogorszenia reputacji marki i utraty przychodów

Korzyści posiadania szybkiej strony www:

 • Lepsze doświadczenie klienta i mniejsza ilość porzuceń
 • Wzrost ruchu i większa liczba konwersji
 • Poprawa SEO – wyższa pozycja w wyszukiwarce
 • Więcej zadowolonych użytkowników strony i zwiększenie lojalności
 • Wzrost sprzedaży i większe przychody dla firmy
Zalety szybkiej strony internetowej

Technikalia

Optymalizacja strony WordPress – jak wygląda?

Baza danych wordpress

Updates

Aktualizacja wtyczek, motywu i WordPressa

Proces przyspieszania strony internetowej zaczynamy od gruntownego przeglądu Twojej strony internetowej. Sprawdzamy, które wtyczki są potrzebne, a których możemy się pozbyć. Następnie robimy aktualizacje wszystkich rozszerzeń, motywu oraz WordPressa.

Możesz zadać sobie pytanie: po co mi zewnętrzna firma do aktualizacji wtyczek czy szablonu? W końcu to tylko jedno kliknięcie i cały proces odbywa się sam. Problem jednak rodzi się wtedy, gdy niektóre wtyczki nie chcą ze sobą współpracować, bądź nie są kompatybilne z najnowszą wersją WordPressa. To może generować błędy na stronie a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do całkowitego zaprzestania jej funkcjonowania. 

Cache

Konfiguracja pamięci podręcznej

Pamięć podręczna strony internetowej służy do przechowywania w pamięci przeglądarki kopii zasobów, takich jak obrazy, video czy pliki kodu źródłowego, które zostały pobrane przez użytkownika podczas pierwszego odwiedzenia strony. W kolejnych wizytach, na tej samej stronie, przeglądarka może użyć tych zasobów z pamięci podręcznej, aby szybciej wyświetlić stronę, bez konieczności ponownego pobierania ich z serwera.

Odpowiednie wykorzystanie pamięci podręcznej może znacząco skrócić czas wczytania strony internetowej. Wszystko dzięki temu, że na serwerze jest przechowywana statyczna kopia wszystkich podstron.

Pamięć podręczna cache
Uporządkowanie kodu źródłowego

Assety

Uporządkowanie kodu źródłowego

Technika ta polega na opóźnieniu ładowania plików kodu źródłowego, w których mieszczą się style i skrypty naszej witryny. Przekłada się to na ładowanie tylko tych elementów strony, które są potrzebne do wyświetlenia w danym momencie, a nie wszystkich elementów naraz. Dzięki temu można zmniejszyćprzesył ilości danych.

Niektóre arkusze styli i skryptów są po prostu niepotrzebne do poprawnegowyświetlenia strony internetowej. Dlatego można je załadować trochę później bez utraty funkcjonalności.

Opóźnienie ładowania wykorzystujemy w optymalizacji prędkości dużychserwisówinternetowych, aby zwiększyć ich wydajność i szybkość ładowania.

Media

Optymalizacja zdjęć

Zdjęcia, grafiki, symbole, ikony są nieodzowną częścią dzisiejszych strony www. Zajmują też najwięcej miejsca. Niezoptymalizowane obrazy, powodują wolniejsze wczytywanie się strony, co może frustrować użytkowników i prowadzić do opuszczenia witryny. Dlatego tak ważne jest, aby rozmiar obrazków był możliwie jak najmniejszy przy zachowaniu ich dobrej jakości. Pomagają w tym nowe formaty takiej jak WebP i AVIF.

Z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi kompresujemy plików obrazów, aby zmniejszyć ich rozmiar, bez utraty znaczącej jakości. 

Optymalizacja zdjęć na stronie WordPress
Leniwe ładowanie grafik na stronie WordPress

Lazy Load

Leniwe ładowanie

Lazy load to technika szczególnie przydatna na sporych i bogatych w treść stronach i sklepach internetowych, które posiadają dużo grafik. Ładowanie ich od razu po wejściu na stronę, znacząco spowalnia ich działanie. Lazy load pozwala na uniknięcie sytuacji, w której duża ilość zasobów zajmuje dużo czasu na wczytywanie, co negatywnie wpływa na doświadczenie użytkownika.

Leniwe ładowanie pozwala na wyświetlanie tylko tych grafik, które aktualnie są widoczne na ekranie, dzięki czemu strona ładuje się szybciej i płynniej.

Database

Czyszczenie bazy danych

Baza danych jest nierozłącznym elementem każdej strony stworzonej na CMS WordPress. Usunięcie z niej zbędnych informacji, takich jak rewizje, czy pozostałości po odinstalowanych wtyczkach, może znacząco zmniejszyć jej rozmiar. Dzięki czemu skróci się czas dostępu do danych.

Czyszczenie bazy pozwala również na usunięcie starych i nieaktualnych danych, które stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa strony internetowej.

Czyszczenie bazy danych
Szybki hosting

Hosting

Zmiana serwera na szybszy

Zwykły hosting doskonale sprawdza się na początku, ale może być niewystarczający dla witryn, które mają dużą liczbę odwiedzających. Czasem wystarczy przenieść stronę z hostingu na lepszy, szybszy serwer, żeby poczuć wyraźną różnicę w prędkości. A szybki serwer bezpośrednio przekłada się na doświadczenie użytkownika i jego satysfakcję z korzystania z naszej witryny.

Jest to jeden z kluczowych elementów sukcesu witryny internetowej, ponieważ wpływa na najważniejsze czynniki: doświadczenie użytkownika, widoczność w wynikach wyszukiwania, szybkie wczytywanie. 

Cennik

Jaki jest koszt przyspieszenia strony internetowej?

Gwarancja

Jesteśmy pewni, że zoptymalizowana przez nas strona internetowa będzie długo, stabilnie i co najważniejsze szybko działać. Dlatego udzielamy 30 dniowej gwarancji na dokładne przetestowanie serwisu. Z nami nie ponosisz żadnego ryzyka. Nie wymagamy zaliczek. Fakturę wystawiamy dopiero po zakończeniu optymalizacji.

Z naszą pomocą przyspieszenie strony WordPress czy przyspieszenie sklepu WooCommerce odbywa się błyskawicznie i bezproblemowo.

Tworzenie stron internetowych i sklepów

Administracja www

Opieka nad stroną internetową

Posiadanie zaplecza pracowników, którzy dysponują odpowiednią wiedzą w zakresie prowadzenia strony internetowej, może być kosztowne. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów. Oferujemy opiekę nad stroną www w bardzo atrakcyjnych cenach. Aktualizacje oprogramowania, tworzenie kopii bezpieczeństwa, czy regularne uzupełnianie treści to tylko niektóre elementy naszej oferty.

Zamów optymalizację swojej witryny!

  Opinie

  Co mówią o nas klienci

  Kierowana przeze mnie firma od dłuższego czasu współpracuje ze SpeedyWeb. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nieustannie robi na nas wrażenia bardzo profesjonalna, szybka i sprawna obsługa. A także świetna komunikacja z firmą.
  Ikona cudzysłów

  Paweł Sawicki

  www.sbmpodkopcem.com.pl
  Bardzo dobry, szybki i fachowy serwis. Szczególnie udana budowa platformy sprzedaży. Polecam!
  Ikona cudzysłów

  Krzysztof Marczyk

  www.biurka-regulowane.pl
  Wszystkie tematy są realizowane bardzo szybko i profesjonalnie. Zarówno ja jestem zadowolony z pracy Patryka jak i osoby, którym Go poleciłem 🙂
  Ikona cudzysłów

  Adrian Jenkner

  www.blitz.pl
  Oceniam współpracę wzorowo na każdym etapie projektu. Pan Patryk służył zawsze merytoryczną poradą, był bardzo elastyczny i "pro-kliencki". Wykazał się również dużą cierpliwością przy tym projekcie za co jestem wdzięczny.
  Ikona cudzysłów

  Łukasz Statlook

  www.statlook.com
  Bardzo profesjonalne wsparcie. Terminowe, fachowe, życzliwe. Jestem zadowolona zarówno w kwestii komunikacji, jak i rezultatów współpracy (optymalizacja strony). Napewno skorzystam ponownie jeżeli będzie taka potrzeba.
  Ikona cudzysłów

  Goska Rewekant

  www.demi-trans.pl
  Bardzo dobrze wykonane zlecenie, świetny kontakt i duża elastyczność! Polecamy Patryka z czystym sumieniem!
  Ikona cudzysłów

  Napo Gloves

  www.napogloves.pl
  Polecam współpracę z SpeedyWeb. Doskonały kontakt oraz szybkość działania.
  Ikona cudzysłów

  Adam Stępień

  www.redeco.pl
  Opinie klientów o stworzonych stronach internetowych

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy strona będzie dostępna podczas optymalizacji?

  Staramy się, aby strona działała nieprzerwanie. Każda wprowadzona przez nas zmiana jest odwracalna. Przed każdą optymalizacją strony internetowej tworzymy pełną kopię zapasową. Wszystko po to, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo całego procesu.

  Jakiego wyniku w PageSpeed Insighs mogę sie spodziewać?

  Przed rozpoczęciem prac przeprowadzamy wstępny audyt strony internetowej. Pozwala to na oszacowanie końcowych wyników w testach Google PageSpeed Insights i GtMetrix. Prześlij nam link do swojej strony internetowej, korzystając z formularza powyżej, a zobaczymy, co da się zrobić.

  Czy otrzymam fakturę VAT?

  Tak, do każdej wykonanej usługi wystawiamy fakturę VAT.

  Jakie dane są potrzebne do przeprowadzenia optymalizacji?

  Zwykle do przeprowadzenia optymalizacji wystarczą login i hasło administratora do panelu WordPressa oraz dane do FTP. W przypadku konieczności zmiany wersji PHP lub innych ustawień serwera będzie potrzeby również dostęp do hostingu. Jeśli nie wiesz jak uzyskać potrzebne informacje, napisz. Chętnie pomożemy.

  Jak utrzymać szybkie ładowanie strony www?

  Po przeprowadzeniu optymalizacji chętnie Ci pomożemy w kwestii utrzymaniu prędkości strony. Szczegóły omawiamy indywidualnie, jednak niezależnie od sytuacji warto wyrobić u siebie i redaktorów kilka dobrych nawyków:
  – Dbanie o rozdzielczość i rozmiar nowych zdjęć.
  – Poprawne nazywanie plików graficznych. Zamiast nazwy dsc3254.jpg wystarczy użyć np. orzel-w-lesie.jpg. Może to nie ma wpływu na prędkość, ale ma duże znaczenie dla SEO.
  – Nieinstalowanie dodatkowych, „ciężkich” wtyczek. Jeśli chcesz rozszerzyć funkcjonalności swojej strony, zgłoś się do nas. Pomożemy w doborze najlepszego rozwiązania.

  Mam więcej pytań. Gdzie mogę uzyskać odpowiedzi?

  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. W celu otrzymania odpowiedzi zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na podstronie kontakt oraz w stopce strony.

  Szybki kontakt

  Już nie możemy się doczekać, żeby rozpocząć z Tobą wspólny projekt.