Porozmawiaj z ekspertem w sprawie swojej strony internetowej. Dowiedz się więcej

Przyspieszanie strony internetowej Wordpress

Przyspieszanie strony internetowej Wordpress

Przyspieszanie strony internetowej i sklepu online

Kompleksowo optymalizujemy strony internetowe zarówno te małe, jak i te duże. Przez nasze klawiatury przeszło już wiele stron www i sklepów online zbudowanych na gotowym szablonie, ale także dedykowanych z przedziwnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Nie da się ukryć, że chociaż jedna strona z drugą ma wspólne elementy, to bez wątpienia każda jest w pewien sposób wyjątkowa. Zrobimy wszystko, żeby korzystanie z Twojej strony było w 100% satysfakcjonujące dla Ciebie i dla Twoich klientów.

Przyspieszanie strony internetowej to nasz chleb powszedni. Mamy doświadczenie w optymalizowaniu witryn opartych o CMS WordPress, ale nie stronimy także od innych rozwiązań. Page Buildery takie jak Elementor, WP Bakery, Divi, Gutenberg, Oxygen są nam dobrze znane. Potrzebujesz pomocy w optymalizacji strony internetowej? Zgłoś się do nas!

Sprawdź wynik swojej strony internetowej 
Wypełni poniższy formularz
Wolna strona internetowa i jej zagrożenia

Jakie zagrożenia niesie za sobą wolna strona internetowa?

Według najnowszych statystyk 47% użytkowników Internetu spodziewa się, że strona będzie ładować się poniżej 2 sekund. Co się dzieje, jeśli przekraczamy znacząco ten czas? Aż 80% użytkowników, którzy kiedykolwiek spotkali się z wolno działającą stroną internetową, nigdy więcej na nią nie wraca. To z kolei bezpośrednio prowadzi do mniejszego zaangażowania potencjalnych klientów i braku konwersji.

Czynniki te mogą ostatecznie doprowadzić do niższej sprzedaży, pogorszenia reputacji marki i utraty przychodów

Korzyści szybkiej strony internetowej i sklepu online

Korzyści posiadania szybkiej strony www:

 • Mniejsza ilość porzuceń
 • Większa liczba konwersji
 • Wyższy wynik w wyszukiwarce (SEO)
 • Więcej zadowolonych użytkowników strony
 • Większe przychody dla firmy
Technikalia

Przyspieszanie strony internetowej - jak wygląda?

Aktualizacja wtyczek na stronie internetowej
Updates

Aktualizacja wtyczek, motywu i WordPressa

Proces przyspieszania strony internetowej zaczynamy od gruntownego przeglądu Twojej strony internetowej. Sprawdzamy, które wtyczki są potrzebne, a których możemy się pozbyć. Następnie robimy aktualizacje wszystkich rozszerzeń, motywu oraz Wordpressa.

Konfigutowanie pamięci podręcznej cache
Cache

Konfiguracja pamięci podręcznej

Odpowiednie wykorzystanie pamięci podręcznej może znacząco skrócić czas wczytania strony internetowej. Wszystko dzięki temu, że na serwerze jest przechowywana statyczna kopia wszystkich podstron.

Uporządkowanie kodu źródłowego witryny
Assety

Uporządkowanie kodu źródłowego

Minifikacja

Usunięcie zbędnych komentarzy, znaków oraz spacji zmniejsza rozmiar pliku. Mniejszy rozmiar = szybsze ładowanie strony internetowej.

Opóźnienie ładowania

Niektóre arkusze styli i skryptów są niepotrzebne do poprawnego wyświetlenia strony internetowej. Dlatego można je załadować trochę później bez utraty funkcjonalności.

Optymalizacja zdjęć na stronie www
Media

Optymalizacja zdjęć

Zdjęcia, grafiki, symbole, ikony są nieodzowną częścią dzisiejszych strony www. Zajmują też najwięcej miejsca. Dlatego tak ważne jest, aby rozmiar obrazków był możliwie jak najmniejszy przy zachowaniu ich dobrej jakości. Pomagają w tym nowe formaty takiej jak WebP i AVIF.

Lazyload na stronie www
Lazy Load

Leniwe ładowanie

Rozbudowane strony www i sklepy online często posiadają bardzo dużo zdjęć. Ładowanie ich od razu po wejściu na stronę, znacząco spowalniają jej działanie. Technologia Lazy Load pozwala na wyświetlanie tylko tych grafik, które aktualnie są widoczne na ekranie.

Czyszczenie bazy danych na stronie
Database

Czyszczenie bazy danych

Baza danych jest nierozłącznym elementem każdej strony stworzonej na CMS WordPress. Usunięcie z niej zbędnych informacji, takich jak rewizje, czy pozostałości po odinstalowanych wtyczkach, może znacząco zmniejszyć jej rozmiar. Dzięki czemu skróci się czas dostępu do danych.

Szybki serwer dla stron internetowych i sklepów online
Hosting

Zmiana serwera na szybszy

Zwykły hosting doskonale sprawdza się na początku, ale może być niewystarczający dla witryn, które mają dużą liczbę odwiedzających. Czasem wystarczy przenieść stronę z hostingu na lepszy, szybszy serwer, żeby poczuć wyraźną różnicę w prędkości.

Gwarancja działania witryny www

Gwarancja

Jesteśmy pewni, że zoptymalizowana przez nas strona internetowa będzie długo, stabilnie i co najważniejsze szybko działać. Dlatego udzielamy 30 dniowej gwarancji na dokładne przetestowanie serwisu. Z nami nie ponosisz żadnego ryzyka. Nie wymagamy zaliczek. Fakturę wystawiamy dopiero po zakończeniu optymalizacji. Z naszą pomocą przyspieszanie strony internetowej czy sklepu odbywa się błyskawicznie i bezproblemowo.

Administracja stron www i sklepów online
Administracja www

Opieka nad stroną internetową

Posiadanie zaplecza pracowników, którzy dysponują odpowiednią wiedzą w zakresie prowadzenia strony internetowej, może być kosztowne. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów. Dzięki czemu możemy zaproponować opiekę nad stroną www w bardzo atrakcyjnych cenach. Aktualizacje oprogramowania, tworzenie kopii bezpieczeństwa, czy regularne uzupełnianie treści to tylko niektóre elementy naszej oferty.

Dowiedz się więcej na temat administracji
Cennik

Jaki jest koszt przyspieszenia strony internetowej?

 • Aktualizacja wtyczek, motywu i Wordpressa
 • Konfiguracja cache na stronie
 • Zmiana wersji PHP
 • Maksymalna ilość optymalizowanych grafik
 • Leniwe ładownie obrazków
 • Wyłączenie niepotrzebnych styli i skryptów
 • Asynchroniczne ładowanie fontów
 • Czyszczenie bazy danych
 • Czas realizacji
Optymalziacja strony www 600 zł
 • nielimitowana
 • 1-2 dni
Optymalizacja sklepu online 800 zł
 • nielimitowana
 • 2-4 dni
Skorzystaj z darmowego audytu swojej strony

  FAQNajczęściej zadawane pytania

  Staramy się, aby strona działała nieprzerwanie. Każda wprowadzona przez nas zmiana jest odwracalna. Przed każdą optymalizacją strony internetowej tworzymy pełną kopię zapasową. Wszystko po to, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo całego procesu.

  Przed rozpoczęciem prac przeprowadzamy wstępny audyt strony internetowej. Pozwala to na oszacowanie końcowych wyników w testach Google PageSpeed Insights i GtMetrix. Prześlij nam link do swojej strony internetowej, korzystając z formularza powyżej, a zobaczymy, co da się zrobić 😉

  Tak, do każdej wykonanej usługi wystawiamy fakturę VAT.

  Zwykle do przeprowadzenia optymalizacji wystarczą login i hasło administratora do panelu WordPressa oraz dane do FTP. W przypadku konieczności zmiany wersji PHP lub innych ustawień serwera będzie potrzeby również dostęp do hostingu. Jeśli nie wiesz jak uzyskać potrzebne informacje, napisz. Chętnie pomożemy.

  Po przeprowadzeniu optymalizacji chętnie Ci pomożemy w kwestii utrzymaniu prędkości strony. Szczegóły omawiamy indywidualnie, jednak niezależnie od sytuacji warto wyrobić u siebie i redaktorów kilka dobrych nawyków:

  • Dbanie o rozdzielczość i rozmiar nowych zdjęć.
  • Poprawne nazywanie plików graficznych. Zamiast nazwy dsc3254.jpg wystarczy użyć np. orzel-w-lesie.jpg. Może to nie ma wpływu na prędkość, ale ma duże znaczenie dla SEO.
  • Nie instalowanie dodatkowych, „ciężkich” wtyczek. Jeśli chcesz rozszerzyć funkcjonalności swojej strony, zgłoś się do nas. Pomożemy w doborze najlepszego rozwiązania.

  Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. W celu otrzymania odpowiedzi zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na podstronie kontakt oraz w stopce strony.

  Kontakt

  Już nie możemy się doczekać, żeby rozpocząć z Tobą wspólny projekt.
  Skontaktuj się z nami